Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
16.03.2022
Nová úlová váha Apis Digital 501
Představujeme vám novou úlovou váhu Apis Digital 501, která nahrazuje předchozí typ 401. Má zcela novou elektroniku i mechaniku. Více naleznete v blog... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
Kterého GSM operátora si vybrat pro dálkový přenos dat?
21.09.2020 Časté dotazy
Kterého GSM operátora si vybrat pro dálkový přenos dat?
Pro dálkový přenos změřených hodnot váha používá GSM síť. Potřebujete proto SIM kartu od některého z operátorů. Článek se zabývá tím, kterého operátor... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Návody na použití aplikace
Návody na použití aplikace

Spárování aplikace a uvedení váhy na dálku do provozu

Pro uvedení váhy na dálku do provozu je potřeba aplikaci s váhou spárovat. Při té příležitosti se ve váze spustí měření a současně i dálkový přenos.

V menu zvolte "Nastavení na dálku/Přidání a inicializace nového stanoviště". Zadejte zde 2 telefonní čísla (jedno je číslo SIM vložené do váhy a druhé je číslo mobilu/tabletu s aplikací) a potvrďte provedení povelu pomocí SMS.

Potom elektroniku váhy buď restartujte tlačítkem RESET (po odšroubování víka krabičky s elektronikou, restart trvá asi 6 minut), anebo počkejte na pravidelné automatické probuzení váhy (max. do 24 hodin). Anebo lze elektroniku váhy ihned restartovat i bez odšroubování víka krabičky, a to připojením přes kabel ve volbě "Nastavení přes kabel". Tím si váha povel odeslaný aplikací přečte, uloží si nastavení, spustí měření i dálkový přenos a odešle potvrzení do aplikace. Tím je vše hotovo. V aplikaci se váha objeví jako nové stanoviště v "Nastavení na dálku".

Pro úspěšné spárování musí být ve váze vložena aktivní SIM karta umožňující příjem a odesílání SMS, SIM karta musí mít zrušeno zadávání PINu a váha musí být umístěna v místě s dostatečným GSM signálem.

Spárovaná a spuštěná váha provádí měření a odesílá je dálkovým přenosem přímo do aplikace. Současně je připravena na příjem SMS povelů pro dálkovou změnu jejího nastavení, anebo i pro ovládání přes kabel, viz. dále.

Obnova spárování aplikace s váhou na dálku při změně telefonních čísel

Nejrychleji lze spárování obnovit ve volbě "Nastavení přes kabel". Po načtení zvoleného stanoviště zadáte potřebné změny a potvrdíte jejich provedení. Tím se spárování obnoví.

Dálkovým přístupem lze obnovu spárování provést např. ve volbě "Nastavení na dálku/Podrobné nastavení stanoviště". Pro vybrané stanoviště zadáte potřebné změny a potvrdíte jejich provedení pomocí SMS. Váha si při nejbližším příjmu tento povel přečte, změny uloží a do aplikace odešle potvrzení. Tím se spárování obnoví.

Obnova smazaného stanoviště váhy na dálku

Nejrychleji lze stanoviště v aplikaci obnovit ve volbě "Nastavení přes kabel". Po načtení zvoleného stanoviště dojde k jeho obnovení v aplikaci.

Dálkovým přístupem lze stanoviště v aplikaci obnovit stejným postupem jako při uvádění "váhy na dálku" do provozu.

Obnovu smazaného stanoviště lze provést také pomocí volby "Údržba dat aplikace/Obnova dat ze zálohy". Společně s obnovou dat z některého kroku zálohy se obnoví i uložená stanoviště.

Přenesení dat na druhý telefon/tablet

Při přechodu z jednoho telefonu/tabletu na druhý stačí pro přenesení všech vašich dat zkopírovat složku ApisDigital (obsahuje podsložky Archive, Backup, Export a Import), která je umístěna ve vnitřním úložišti telefonu/tabletu. Můžete k tomu použít např. počítač, kdy si telefon/tablet, ze kterého chceta data přenést, připojíte k počítači běžným USB kabelem používaným obvykle pro nabíjení mobilu/tabletu, složku ApisDigital si zkopírujete někam do počítače a následně, po připojení druhého telefonu/tabletu, ji zkopírujete na stejné místo do druhého telefonu/tabletu.

Při instalaci a prvním spuštěním aplikace na druhém telefonu/tabletu si aplikace vaše data automaticky obnoví z jejich poslední zálohy (tj. z kroku 0) obsažené ve složce ApisDigital, pokud jste si ji předem na druhý telefon již přenesli.

Pokud si ale složku ApisDigital na druhý telefon/tablet přenesete až následně, tj. až po instalaci a prvním spuštění aplikace, obnovu dat je potřeba provést ručně, ve volbě "Údržba dat aplikace/Obnova dat ze zálohy".

Ovládání váhy přes kabel

Pokud máte aplikaci ApisDigital již spuštěnu, tak ji nejprve ukončete, aby byla v základním výchozím stavu, kdy umožňuje připojení pomocí kabelu. Teprve potom váhu připojte kabelem k mobilu/tabletu. Po zasunutí konektoru do mobilu/tabletu se aplikace automaticky otevře a je připravena na připojení k váze.

  • Pro "váhu na dálku", která má z krabičky s elektronikou vyveden pouze 1 kabel, anebo pro samostatnou přídavnou váhu, použijte na připojení "USB adaptér" s nasazenou "OTG redukcí".
  • Pro "váhu na dálku" s vyvedenými 2 kabely, anebo pro "váhu přes kabel", použijte na připojení běžný USB kabel s nasazenou "OTG redukcí". V tomto případě se musíte připojit do konektoru určeného pro připojení počítače (při pohledu na kabely vycházející z krabičky zepředu je to pravý kabel). 

V menu zvolte "Nastavení přes kabel" a potom se již pohybujte podle menu. Podle typu připojené váhy zde máte možnost nastavit interval měření, spustit nebo zastavit měření, stáhnout uložená měření do aplikace, přímo změřit okamžitou hmotnost nebo teplotu a jiná další užitečná nastavení váhy.

Váhu s dálkovým přenosem můžete ovládat jak na dálku, tak i připojením přes kabel.

Samostatnou přídavnou váhu, anebo kteroukoliv jinou variantu váhy Apis Digital, můžete takto přes kabel používat i jako obyčejnou váhu bez automatického záznamu, pro běžné provozní vážení.

 

 

Copyright Apis Digital - kopírování obsahu je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno!
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz