Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
16.03.2022
Nová úlová váha Apis Digital 501
Představujeme vám novou úlovou váhu Apis Digital 501, která nahrazuje předchozí typ 401. Má zcela novou elektroniku i mechaniku. Více naleznete v blog... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
Kterého GSM operátora si vybrat pro dálkový přenos dat?
11.05.2023 Časté dotazy
Kterého GSM operátora si vybrat pro dálkový přenos dat?
Pro dálkový přenos změřených hodnot váha používá GSM síť. Potřebujete proto SIM kartu od některého z operátorů. Článek se zabývá hledisky, které je vh... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. O nás
O nás

Milí přátelé, včelařky a včelaři,

vážením včelstev pomocí úlové váhy jsme se začali zabývat již před mnoha lety, přibližně okolo roku 1985. Začalo to naším nápadem vytvořit úlovou váhu na hydromechanickém principu, včelaři někdy nazývanou "dušičková", u které však chyběl automatický záznam. Váha sice měla své některé nedostatky, dané tehdejšími materiálovými a výrobními možnostmi, ale přesto se několik let úspěšně vyráběla ve výrobním družstvu Elektro Bečov a vyrobilo se jich několik tisíc. Na tento nápad "hydromechanické úlové váhy" jsme tehdy obdrželi i autorské osvědčení, což byla jedna z tehdejších forem patentové ochrany. Po roce 1989 byla výroba těchto vah postupně ukončena. 

V posledních letech jsme se k vývoji a následně výrobě včelařských vah opět vrátili a to pod značkou Apis Digital. Výsledkem byla nejprve elektronická úlová váha EMMA (výroba v letech 2010-2015) a následně váha PAYA (výroba v letech 2016-2020), které jsme dodali mnoha našim včelařům. Tyto váhy automaticky zaznamenávaly změřené hodnoty hmotnosti úlu a okolní teploty, přenášely je na dálku a zobrazovaly ve formě grafů na počítači, v mobilním telefonu anebo tabletu.

Na základě zkušeností s výrobou i provozem vah EMMA a PAYA jsme je dále zdokonalili a nyní, začátkem roku 2021, jsme uvedli novou řadu elektronických úlových vah s označením "Apis Digital". Sami jsme si ji vyzkoušeli v praktickém provozu, a proto vám ji s klidným svědomím můžeme doporučit.

Těm, co si ji pořídí, přejeme, aby bylo co vážit a jsme rádi, že jim můžeme nabídnout radu i podporu při jejím používání.

Za celý tým Apis Digital

Ing. Pavel Karásek

Karlovy Vary, 28.1.2021

Copyright Apis Digital - kopírování obsahu je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno!
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz