Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
16.03.2022
Nová úlová váha Apis Digital 501
Představujeme vám novou úlovou váhu Apis Digital 501, která nahrazuje předchozí typ 401. Má zcela novou elektroniku i mechaniku. Více naleznete v blog... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
Kterého GSM operátora si vybrat pro dálkový přenos dat?
11.05.2023 Časté dotazy
Kterého GSM operátora si vybrat pro dálkový přenos dat?
Pro dálkový přenos změřených hodnot váha používá GSM síť. Potřebujete proto SIM kartu od některého z operátorů. Článek se zabývá hledisky, které je vh... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Ukázkové vážení úlů
Ukázkové vážení úlů v Karlových Varech

Toto vážení je určeno pro všechny zájemce o elektronickou úlovou váhu Apis Digital, aby získali názornou a reálnou představu, co jim může toto zařízení poskytnout. Současně zde ověřujeme nová řešení či podněty v oblasti vážení včelstev, proto mají tyto stránky do jisté míry i experimentální charakter.

Jedná se o celoroční vážení včelstev autorů úlových vah Apis Digital, které je denně automaticky aktualizováno. Úly jsou umístěny venku, proto se na měřené hmotnosti mohou projevovat obvyklé povětrnostní vlivy (déšť, námraza, sníh a případně i vítr):

  • Úly Optimal, nízké nástavky, rámková míra 42x17 cm.
  • Zobrazované grafy, včetně příslušných datových souborů, jsou vytvářeny standardním programovým vybavením s názvem Apidi, které je pro všechny váhy Apis Digital zdarma a volně k dispozici v sekci  Ke stažení.
  • Ve všech grafech je zobrazována tzv. "čistá hmotnost" (tj. zejména glycidové zásoby, pyl a vlastní včely), neměnná hmotnost vlastního úlu se v každé váze automaticky odečítá, viz. rovněž Časté dotazy.
  • Datový soubor data1236505.txt je v textovém formátu a po stažení lze přímo načíst např. do Excelu. Je časově otočený, tj. nejnovější měření jsou na jeho počátku, aby při jeho prohlížení nebylo nutné vždy listovat dozadu. V jeho označení vidíte číslo stanoviště (12365), což je neměnné výrobní číslo elektroniky jedné váhy, která v sobě data na stanovišti ukládá, a také pořadové číslo připojené váhy (05), které lze uživatelsky nastavovat pro rozlišení jednotlivých vah v rámci stanoviště.
  • Použitá verze programu:  standardní aplikace ApisDigital-v0.44, pracující v mobilním telefonu.

Denní vlečný graf (vždy pro poslední 3 týdny)

Denní vlečný graf za poslední 3 týdny

Roční graf (vždy aktuální a minulý rok, v "nekonečné" smyčce)

Roční graf

1. čtvrtletí

1. čtvrtletí

2. čtvrtletí

2. čtvrtletí

3. čtvrtletí

3. čtvrtletí

4. čtvrtletí

4. čtvrtletí

Copyright Apis Digital - kopírování obsahu je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno!
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz