Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
16.03.2022
Nová úlová váha Apis Digital 501
Představujeme vám novou úlovou váhu Apis Digital 501, která nahrazuje předchozí typ 401. Má zcela novou elektroniku i mechaniku. Více naleznete v blog... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
Kterého GSM operátora si vybrat pro dálkový přenos dat?
21.09.2020 Časté dotazy
Kterého GSM operátora si vybrat pro dálkový přenos dat?
Pro dálkový přenos změřených hodnot váha používá GSM síť. Potřebujete proto SIM kartu od některého z operátorů. Článek se zabývá tím, kterého operátor... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Novinky a poznámky k jednotlivým verzím programu
Novinky a poznámky k jednotlivým verzím programu

Uvolnění verze v9.7: 12.6.2022

Novinky:
Pro komunikaci s váhou přes kabel byla přenosová rychlost vrácena zpět na nižší rychlost, používanou u verze 9.5. Je to z důvodu jednotnosti pro všechny varianty programu ve váze.
Dále byly provedeny některé drobné úpravy textů v menu programu.

Uvolnění verze v9.6: 2.2.2021

Novinky:
Pro komunikaci s váhou přes kabel byla přenosová rychlost zdvojnásobena, proto nyní trvá stažení dat přes kabel kratší dobu.
Poznámka: Použití zvýšené přenosové rychlosti je podporováno ve velké většině verzí programu v elektronice váhy. Pokud by s touto vyšší přenosovou rychlostí vaše váha nepracovala, můžete se v počítači vrátit zpět nainstalováním předchozí verze 9.5, anebo si po předchozí domluvě nechat nahrát nový program do krabičky s elektronikou váhy.

Při instalaci jsou nově na ploše přidány ještě 2 ikony navíc:

  • Jedna ikona slouží ke spuštění programu "Apidi kabel", který stáhne data z váhy pouze přes kabel, zpracuje je a vytvořené grafy zobrazí pro prohlížení.
  • Druhá ikona slouží ke spuštění programu "Apidi modem", který stáhne čekající data pouze z modemu, zpracuje je a vytvořené grafy zobrazí pro prohlížení.

Funkce programu "Apidi grafy" zůstala proti předchozí verzi programu Apidi beze změny, tj. stažení dat do počítače přes kabel i z modemu, a následně provedení zpracování a zobrazení grafů.

Uvolnění verze v9.5: 26.7.2020

Novinky:
Oprava chyby komunikace mezi počítačem a záznamníkem, která se vloudila při tvorbě předchozí verze.

Uvolnění verze v9.4: 18.6.2020

Novinky:
U počítače lze nyní pro váhu na dálku použít i modem CINTERION MC52iT, který má nezávislé napájení (ne z USB portu) a k počítači se připojuje do sériového portu RS-232. Při ukončení programu Apidi se tento modem programově nevypíná. Použití tohoto modemu je vhodné např. je-li program Apidi (jeho dávková varianta "Apidi-davka.bat") instalován a automaticky pravidelně spouštěn na nepřetržitě běžícím počítači, např. serveru.
Pro rekapitulaci, k váze na dálku lze použít (je to ověřeno) do počítače některý z následujících modemů: HUAWEI E3531, E173, K3772, K3770 anebo výše zmíněný modem CINTERION MC52iT. Není ale vyloučeno, že budou funkční i jiné typy modemů, museli byste je však vyzkoušet.

Uvolnění verze v9.3: 13.7.2019

Novinky:
Úprava interního zpracování přijatých sms, které se na některých počítačích projevovalo nesprávnou činností programu.

Uvolnění verze v9.2b: 14.7.2018

Novinky:
Proti verzi v9.2a je tato verze rozšířena o vytváření záloh dat pro jejich bezpečné uložení na cloudové úložiště Disk Google na Internetu a současně je generován výstup pro snadné sdílení výstupů programu pomocí Disku Google. Popis jak tyto možnosti zprovoznit je uveden v souboru Apidi-Navod_k_instalaci.pdf viz. výše.     
Proti verzi v8.2 je zde na první pohled viditelné to, že k prohlížení grafů a dat používá lokalizovanou (českou) verzi programu XnView, že v datových souborech jednotivých vah je časové pořadí měření obrácené (pro usnadnění prohlížení dat) a je v nich přidáno zobrazení i rozdílu hmotnosti oproti předchozímu měření. Grafy jsou nyní ve výchozím nastavení kresleny o něco silnější čarou, což zlepšuje orientaci v případě více vah a u krátkodobého grafu jsou přidány malé značky v okamžicích měření. Tyto parametry grafů si ale můžete nastavovat dle vlastního přání sami a případně si nastavit shodný vzhled jako u předchozích verzí. Rovněž byla trochu "vyladěna" paleta barev jednotlivých grafů, ale i nadále si barvy můžete nastavit dle vlastního přání. Program navíc obsahuje řadu dalších zdokonalení interního charakteru.

Copyright Apis Digital - kopírování obsahu je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno!
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz