Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
16.03.2022
Nová úlová váha Apis Digital 501
Představujeme vám novou úlovou váhu Apis Digital 501, která nahrazuje předchozí typ 401. Má zcela novou elektroniku i mechaniku. Více naleznete v blog... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
Kterého GSM operátora si vybrat pro dálkový přenos dat?
21.09.2020 Časté dotazy
Kterého GSM operátora si vybrat pro dálkový přenos dat?
Pro dálkový přenos změřených hodnot váha používá GSM síť. Potřebujete proto SIM kartu od některého z operátorů. Článek se zabývá tím, kterého operátor... číst celé
Zobrazit všechny články
 1. Úvod
 2. Potřebné vlastnosti mobilu/tabletu a váhy
Potřebné vlastnosti mobilu/tabletu a váhy

Potřebné vlastnosti mobilu/tabletu:

 • Operační systém Android, od verze 5.0 a výše.
 • Pokud chcete váhu připojovat i přes kabel, musí USB konektor mobilu/tabletu podporovat funkci označovanou jako OTG  (označovanou také jako USB-host). Většina současných tabletů tuto funkci umožňuje, u mobilů to tak automatické není, je třeba to vyzkoušet nebo dohledat v dokumentaci konkrétního přístroje či někde na Internetu.
 • Pokud chcete u tabletu používat dálkový (GSM) přenos dat z váhy, musí tablet tuto funkci podporovat, tj. mít možnost vložit SIM kartu.

Potřebné vlastnosti váhy:

 • Program v komunikátoru váhy musí být ve verzi v5.02 nebo vyšší. Toto je splněno pro všechny v současné době dodávané váhy. Má-li program ve vašem komunikátoru verzi nižší, lze jej zaktualizovat. Pokud váhu již používáte s počítačem, verzi programu komunikátoru můžete zjistit pomocí programu "Apidi - nastavení" ve volbě "Stanoviště přes kabel", anebo ve volbě "Stanoviště přes modem / Podrobné nastavení / Servis".
 • Chcete-li váhu používat s dálkovým přenosem, je do ní potřeba vložit SIM kartu, která musí mít zrušeno zadávání PINu a musí umožňovat odesílání a přijem SMS. Doporučujeme toto ověřit ještě před jejím vložením do váhy, vyhnete se tak případnému hledání příčiny, proč váha nekomunikuje. Připojení k Internetu není pro SIM kartu ve váze potřeba a je vhodné ho z preventivních důvodů neaktivovat anebo zablokovat.
 • Všechny váhy ApisDigital lze k aplikaci připojit a ovládat přes kabel. Podle konektoru v mobilu/tabletu je třeba použít OTG redukci ve verzi buď "micro USB" nebo "USB-C". Redukce OTG má některé své kontakty vhodným způsobem propojeny tak, že z toho mobil/tablet pozná, že má pracovat v režimu OTG ("host"). Běžné kabely, určené pouze pro nabíjení mobilu/tabletu, toto propojení nemají a nelze je proto použít.
  • Pro "váhu na dálku", která má z elektroniky vyveden pouze 1 kabel, anebo pro samostatnou "přídavnou váhu" se pro připojení použije "USB adapter" s nasazenou "OTG redukcí
  • Pro "váhu na dálku", která má z elektroniky vyveden 2 kabely, anebo pro "váhu přes kabel" se pro připojení použije běžný USB kabel A-A s nasazenou "OTG redukcí. U "váhy přes kabel" je kabel včetně OTG redukce součástí dodávky váhy.
Copyright Apis Digital - kopírování obsahu je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno!
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz