Produkty

Ukázkové stanoviště v Karlových Varech

Úly Optimal, nízké nástavky, rámková míra 42x17 cm.

Jedná se o celoroční vážení včelstev autorů úlové váhy PAYA, které je automaticky, denně (nebo případně ob 1 až 2 dny) aktualizováno. Úly jsou umístěny venku, proto se na měřené hmotnosti mohou projevovat obvyklé povětrnostní vlivy (déšť, námraza, sníh a případně i vítr). Změřené hodnoty se do počítače přenáší pomocí GSM sítě a následně z počítače na tento web pomocí ftp. Všechny tyto funkce jsou součástí standardního programového vybavení Apidi, které je pro všechny elektronické úlové váhy Apis Digital zdarma a volně k dispozici ke stažení. Toto vážení je určeno pro všechny zájemce o elektronickou úlovou váhou PAYA, aby získali názornou a reálnou představu, co jim může její pořízení poskytnout. Současně zde ověřujeme nová řešení či podněty v oblasti vážení včelstev, proto mají tyto stránky do jisté míry i experimentální charakter.

Ve všech grafech je zobrazována tzv. "čistá hmotnost" (tj. zejména glycidové zásoby, pyl a vlastní včely), neměnná hmotnost vlastního úlu se v každé váze automaticky odečítá, viz. rovněž Časté dotazy.

Datový soubor obraceny.txt je v textovém formátu a po stažení lze přímo načíst např. do Excelu. Je časově otočený, tj. nejnovější měření jsou na jeho počátku, aby při jeho prohlížení nebylo nutné vždy listovat dozadu.

Použitá verze programu Apidi: v9.3

Denní vlečný graf (vždy pro poslední 3 týdny)

Denní vlečný graf za poslední 3 týdny

Poslední komentáře:

1.1.2019 - A máme tu zase další, nový rok. Na ročním grafu se automaticky objevilo označení roku 2019 a všechny křivky hmotnosti a teploty v něm přeskočily vodorovnou čárou z 31.12.2018 vpravo na 1.1.2019 vlevo. Hodnoty z loňského roku 2018 zůstávají na ročním grafu viditelné pro účely srovnávání a budou postupně zleva nahrazovány novými hodnotami z roku 2019. Pro pozdější prohlížení se všechny grafy  (k datu 31.12.2018), datový soubor "zaznam.txt" a všechny konfigurační soubory (mají příponu cfg) automaticky uložili do složky s názvem "archiv2018". Zatím prázdné grafy pro 4., 3. a 2. čtvrtletí 2019 jsme na webu dočasně zneviditelnili a až do nich záznam dojde, zase si je přidáme.

Roční graf (vždy aktuální a minulý rok, v "nekonečné" smyčce)

Roční graf 

4. čtvrtletí

4. čtvrtletí

3. čtvrtletí

3. čtvrtletí

2. čtvrtletí

2. čtvrtletí

1. čtvrtletí

1. čtvrtletí


PayPal